Thursday, October 24, 2013

Güneş Çiçeği ( Sunflower )Bu takımda ;
Kullandığım Teknik : Peyote ve Frigne
Materaller : Koyu yeşil , sarı ve kırmızı  Taho kum koncuklar.
Umarım beğenirsiniz....

For this Necklace ;
Used Technical : Peyote and Fringe
Materials  : Dark green , yellow and red seed Taho beeds.
I hope you would like

Wednesday, October 23, 2013

BeyazRüya ( White Deam)

Çok severek yaptığım bir kolye çalışması. Peyote tekniği ile yapılmıştır. Beyaz ve mavi kum boncuklardan yapılmıştır. Çiçeklerin içleri mavi ve beyaz inci kullanılmıştır.
I made a necklace. When I was made this necklace that time I have been be happy. I used by peyote technique  .Material is white, blue seed beads and pearls.
 


Siyah Zerafet (Black Elegance)

Burada sunacağım takıların kendi yaptığım ürünler olmasını istiyorum. Bu arada çok güzel takı ve değişik el sanatları da sizinle paylaşacağımdan emin olabilirsiniz. Sizinle ilk paylaşacağım takım :
Siyah kum boncuklarla yaptığım çalışmam da aralarına beyaz cam taşlar ekledim ve beyaz zincir ile bilekliğimi tamamladım.
 
I want to have my own jewelry products will present here. Meanwhile, in a very nice jewelry and various crafts be sure to inform you. The first team to share with you. The material is black color Czech seed bead, write color glass bead and write chine used for this bracelet.   

Tuesday, October 22, 2013

Herkeze Merhaba ,

*Uzun zamandır bir blog oluşturmak istiyordum. Bugün artık başlayacağım o nedenden ötürü çok mutluyum. Artık kendimi daha iyi ifade edebileceğimi düşünüyorum. Öncelikle kendimi size tanıtmak istiyorum.
Adım Gülkent Biçkin,1971 İstanbul doğumluyum. Üniversite İşletme bölümü  mezunuyum. Uzun zamandır takı tasarım işiyle uğraşmaktayım.2005-2007 yılları arası  boncuk takı tasım ile ilgili olarak eğitim gördükten sonra olgunlaşma seviyesinden mezun oldum. Bir firmanın takı tasarım yarışmadan mansiyon ödülü aldım. 2007 yılından beri takı tasarımı yapmaktayım.

*I wanted to create a blog in a long time. Today I'm going to start it now, I'm very happy for some reason. I think I can express myself better now. First of all, I want to introduce you to myself

My name is Gülkent Biçkin. I born 1971 in İstanbul. My education is school of business administration of university.Long time ego, I got started jewellery desinger I have been 2 year in private lessons (during to 2005-2007) and than I graduate technical level from them..I have honorable mention from Artoart company. I have been working jewellery desing for trading since 2007.

Kızılderili Motifli Kolye (Necklace of Indian style )

Kızılderili Motifli Kolye      Etnik tarzdaki motifleri çok sevdiğim için bu kolyeyi yaptım. Bu kolye, Hippi yıllarında da...