Saturday, January 18, 2014

Kelebek Tasma (Butterfly Collar)


Herringbone tekniği ile yaptığım kolye çalışmam da kullandığım malzemeler; damla şeklinde Çek kristali , lacivert renginde taho kum boncuk ve altın renginde papağan.

I made a necklace with the Herringbone technique and  I use to same materials for this; drip shaped Czech crystal, dark blue Taho seed beads and gold colored lobster craw .

Wednesday, January 15, 2014

Kolye Takımı (Necklace Set)


Yeni yaptığım kolye ve küpe de  kullandığım malzemeler, turuncu ,kahverengi (değişik tonlarda) boncuklar, altın ve kahve renginde kum boncuklar , altın renginde metal halkalar , zincirler  ve papağan kullandım.

I also use my new necklace and earring materials, orange, brown (various shades) beads, gold and coffee colored seed  beads, gold colored metal rings, chains and parrots have used. Monday, January 13, 2014

Kartopu Serbest Teknik ve Malzeme Yarışması
Merhaba Herkese


Benimde üye olduğum 10 marifet sitesi Kartopu ile ortak bir yarışma düzenliyor. 25 Ocak 2014 yılı 23:55'e kadar KIŞ temalı bir çalışmanızı detaylı resimlerle birlikte 10 marifet sitesine yolladıktan sonra sponsor olan Kartopu'nun seçici üyeleri tarafından ürünleriniz değerlendiriliyor eğer dereceye girerseniz para ödülü var. Hadi arkadaşlar az zaman kaldı. Detaylı bilgi için aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

http://10marifet.org/yazi/kartopu-ile-buyuk-odullu-yarisma-zamani-teknik-ve-malzeme-serbest/
Kızılderili Motifli Kolye (Necklace of Indian style )

Kızılderili Motifli Kolye      Etnik tarzdaki motifleri çok sevdiğim için bu kolyeyi yaptım. Bu kolye, Hippi yıllarında da...